Votum…
Een beetje bedrukt? Somber of bezorgd?
Hoewel ik al heel lang niet meer zo van het liturgische ben, springt vandaag toch opeens het prachtige ‘Votum’ vanuit een diep van binnen verstopt laatje naar voren..
“Onze hulp is in de Naam van de Heer die de hemel en de aarde gemaakt heeft, die trouw houdt tot in eeuwigheid en die niet laten varen de werken van Zijn handen.”
Wat zoeken we als remedie nu allemaal veel naar woorden, woorden en nog eens woorden..
Woorden van informatie, bezinning of van hoop. We geven ze door en we drinken ze in.
Maar soms ook zijn het inspirerende beelden en geluiden die van belang kunnen zijn.
Indrukken die we met al onze zintuigen als een spons kunnen opnemen en die je soms nóg meer of een ander soort innerlijke rust kunnen geven.
Daarop is het doel van dit blogje dan ook gericht.
Voor hen die dat nodig hebben of fijn vinden om door te geven, stel ik daarom deze keer een meditatief moment voor.
Je zit nu toch al met je neus voor een of andere vorm van beeldscherm.
Neem een moment de tijd.
Vergeet éven al die de Nu.nl’s en de aandacht vragende tril- en pieptoontjes van je app-groepjes en sluit je voor een kort moment eens af van het gedruis van de opgeschrikte wereld achter je.
Gedaan? Echt? Zo..
Zet nu het speakertje van je PC, laptop, phone of tablet wat harder, kom gerust wat dichterbij, druk op de pijltjestoets van de video en.. beleef een ongeveer anderhalf minuut durend hart-balsemend staaltje van zich volmaakt ontvouwende Lente-kracht.
“…die niet laten varen de werken van Zijn handen.”
Prachtig!
Ik heb het moment genomen en genoten.
Er waren weer prachtige opnames, je bent vast weer vaak door de knieën gegaan voor deze mooie opnames.
Een mooi voorbeeld, als je op de knieën gaat, krijg je de mooiste dingen te zien.