’t Komt goud !

 

Aan het eind van een bijzonder onstuimige dag waarop stormvlagen en regen- en hagelbuien het toch al zo drassige land hevig geselden, zit ik rond een uur of vijf in de behaaglijke beschutting van mijn auto over het Hoeksmeer te turen.

 

 

IMG_3325

 

Sinds een paar dagen zijn ook hier de grutto’s terug uit Afrika en omstreken.
Ik had hun ‘wiet-o-wiet’ al eerder vernomen en nu zie ik ze ook weer als van ouds in kleine groepjes op het dijkje staan.

De meesten doen dat een beetje ‘’doek-nekt’’ ( Een Groninger uitdrukking voor als je wat inéén gedoken zit” ) tegen de niets ontziende wind.
Maar af en toe steekt er eentje de ranke hals omhoog, om kortstondig de omgeving in zich op te nemen..

 

grutto

Ook al zijn de weersomstandigheden nu opeens weer helemaal anti-lente, dit zijn wél dat soort fijne voorjaarsbodes die ons alvast komen vertellen dat het allemaal weer goed gaat komen.

 

One thought on “’t Komt goud !

  1. Ze roepen niet wiet-o-wiet, maar “grut-o-grut, wat regent ut!” De grutto hier lijkt zich af te vragen: “Welke regen?” Mooi geschoten hoor!

Reageren? Graag ! Schrijf hier onder ...

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s